Jdi na obsah Jdi na menu
 


Význam trestu smrti

Případ brutálně zavražděné 15leté školačky patří do kategorie, kvůli níž vlastně tyto stránky vznikly. Bez úpravy přidáváme text, který vydaly agentury:

"Vražda byla spáchána surovým a brutálním způsobem. Chtěli ji usmrtit za každou cenu,“ uvedl kriminalista Pavel Kubiš.

Dvacetiletý uživatel inkriminovaného bytu v Havířské ulici v Jihlavě, kde k činu došlo, měl 16. března ráno dívku, která se dostavila na návštěvu, vyhodit z okna v úmyslu ji usmrtit. Dívka však pád ze 14metrové výšky přežila. Mladík ji poté vynesl zpět do bytu a zavolal si na pomoc dva kamarády, jednoho ve stejném stáří, druhého o dva roky mladšího.

„Uživatel bytu spolu s 20letým kamarádem řešili, co s dívkou dál a rozhodli se, že ji uškrtí,“ popsal kriminalista. O to se pak pokoušeli rukama, kabelem od počítače i šlapáním na krk motorkářskou botou. Po trýznění trvajícím desítky minut ji nakonec usmrtili, tělo zabalili do prostěradla a vhodili do kontejneru".

K výše uvedenému netřeba komentáře. Trest smrti má být vyhrazen právě pro jedince, kteří jsou něčeho takového schopni a jeho zrušením děláme velkou chybu. Takové činy nejsou zkratovitým jednáním, kdy je vražda dílem rozrušení a okamžiku. Je k tomu potřeba vrozené bytostné bestiality a ta se uvězněním daného jedince odstranit nedá.

Je-li v zásadě přeměna lidské povahy možná, pak u průměrného člověka trvá okolo dvaceti let a vyžaduje jeho vysokou snahu a supervizi odborníka. Nebo je změnu povahy možno docílit i rychleji "nedobrovolně" vytvořením určitých podmínek, které ale současné vězeňství nevytváří ani neumožňuje.

Zde je prostě jediným možným řešením trvalá eliminace bestiálních vrahů. Oproti doživotí je však trest smrti humánnější a účinnější, jelikož blízkost smrti je opravdu velice silné agens, které otřese i otrlým a jinak bezcitným zločincem, který na základě takto vzbuzeného soucitu sama se sebou dokáže konečně pocítit lítost a soucit se svými oběťmi.

Ideální v tomto ohledu je americký model oddálení popravy, kdy po vynesení rozsudku smrti má dotyčný většinou dost času na účinnou lítost nad svými skutky, na smíření se s Bohem v případě věřících a v nejlepším případě na hluboce založenou  změnu své osobnosti(a v případě šlendriánství taky ještě čas na prokázání, že je obětí justičního omylu), která jako opravdová může mít vliv na pozdější zmírnění rozsudku, což je jedině správné a o to přece jde.

Mudrc pravil, že policajt, soudce a kat naše problémy nevyřeší, což je naprostá pravda. V jejich odstranění ale řešení problému také neleží neboť se dostáváme do situace ještě horší. Všeobecné zlepšení nastane poté, kdy většina společnosti přijme za své jednoduché pravidlo neubližovat a mít vzájemnou úctu jeden k druhému. K tomu není třeba žádného zákona, vyhlášky, nařízení či usnesení politického grémia. Je to jen na pochopení a vůli každého jednotlivce, že jedině takto mohou na světě vzniknout snesitelné podmínky vzájemného soužití.

Nebojme se tedy obnovit trest smrti, protože nám v tomto procesu pomůže.

                                                                   ka

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jsem pro trest smrti

(Zdeněk Landa, 29. 8. 2017 21:33)

Přečetl jsem si pozorně celý obsah těchto stránek a musím říct že souhlasím se vším co je zde uvedeno. Současný trestní řád považuju za pokrytecký, a falešně humanistický. Právní řád má chránit především slušné lidi, nikoliv zločince. Je jasné že trestem smrti nelze vrátit život obětem vražd, ale pokud má být zločinec za své chování skutečně potrestán, potom je trest smrti ve vyjímečných případech v opravdu morální společnosti nevyhnutelný. Vycházejme z toho že každý má právo na život. Pokud však někdo úmyslně připraví o život někoho jiného, musí být připraven nést následky za své jednání. V případech bestiálních nebo nájemných vražd, vražd dětí, sexuálně ale i majetkově motivovaných vražd a teroristické činy bych dával trest smrti. Zločinec musí vědět že zločin se nevyplácí. Pochybnou humanitou, kterou zahrnujeme zločince mírnými, neadekvátními tresty pouze prohlubujeme hloubku krize společnosti a způsobujeme její demoralizaci.
Rád bych se účastnil boje za obnovení trestu smrti.